Прескокнете до главната содржина

10 најдобри NFC дигитални бизнис картички во 2024 година

Душко Талевски Објавено од Душко Талевски во Случаи за употреба Читање 20 мин

листа на најдобрите NFC дигитални визит-картички

Безконтактните интеракции се во првите редови на денешниот деловен свет, а дигиталните визит-картички (со или без NFC) ја предводат револуцијата.

Прв пат слушате за овој концепт?

Подолу, ќе ве научиме сè за дигиталните визит-картички и зошто тие се подобри од традиционалните хартиени. Плус, ги наведуваме 10-те најдобри опции достапни денес.

Овие картички се доказ за технолошкиот напредок и исто така ја задоволуваат растечката потреба за побезбедни, ефикасни и еколошки мрежни решенија.

Продолжете да читате за да дознаете повеќе!

Што е NFC дигитална визит-картичка?

Како традиционалните хартиени визит-картички, дигитални NFC бизнис картички се дизајнирани да олеснување на споделувањето на професионални и контакт информации во дигитален формат.

Сепак, за разлика од физичките картички, дигиталните картички може да се споделуваат преку е-пошта, текст, социјални медиуми, QR кодови, или преку специјализирани апликации и веб-страници. Плус, тие се:

 • Еко-пријателски— дигиталните картички ја намалуваат потребата за хартија, придонесувајќи за зачувување на животната средина;
 • Рентабилно— ги елиминираат трошоците за печатење и дизајнирање картички;
 • Лесно се ажурира— информациите за дигиталните картички може да се ажурираат во секое време без потреба од препечатување и редистрибуирање;
 • Интерактивна— дигиталните картички може да вклучуваат линкови до веб-локации, профили на социјалните медиуми, видеа и многу повеќе, што ги прави попривлечни и интерактивни;
 • Лесно се споделува— тие можат да се споделат со секого, каде било, во секое време, без потреба физички да се сретнуваат или да носат хартиени картички;
 • Многу разноврсна-тие може да се приспособат во голема мера за да одговараат на личната или естетиката на брендот, вклучувајќи анимации или интерактивни елементи.
Дигитална визит-картичка со NFC

Бесплатна NFC бизнис картичка за сопственици на мали бизниси

Регистрирајте се за годишниот план во Feedlink и побарајте ја вашата бесплатна NFC бизнис картичка.

На крајот на денот, дигиталните визит-картички може да се креираат со различни шаблони, опции за прилагодување и можности за споделување. Корисниците можат да избираат од едноставни дизајни кои го имитираат изгледот на хартиените картички до сложени, интерактивни распореди.

Да не заборавиме дека најдобрите апликации за дигитални визит-картички доаѓаат и со поддршка за NFC (Комуникација во близина на терен)— технологија која овозможува споделување на информации (во овој случај картичката) помеѓу два или повеќе уреди во близина.

Зошто треба да креирате дигитални визит-картички?

Визит-картичките се уште еден аспект од професионалниот живот што треба да се револуционизира во денешниот дигитален свет. Зошто? За низа придобивки, вклучувајќи го следново:

Бенефит #1 — Нема потреба да носите хартиени визит-картички

Па, првата и очигледна придобивка е тоа што нема физички медиум, така што нема да мора да чувате картичка во џеб или да ризикувате да ја изгубите кога ви е најпотребна.

Така, ќе можете да ги претворите вашите напори за мрежно поврзување во вредни потенцијали со тоа што ќе им покажете на вашите клиенти дигитална визит-картичка што можете да ја ажурирате во секое време.

Бенефит #2 — Нема потреба од средби лице в лице

Физичките визит-картички мора да се споделуваат лично, додека споделувањето на вашата дигитална визит-картичка не бара интеракција лице-в-лице.

Можете едноставно да се поврзете со лице од интерес и да ја споделите вашата дигитална визит-картичка со QR-код преку кој било виртуелен канал.

Бенефит #3 — Лесни се за создавање и одржување

Креирањето дигитални визит-картички е многу побрзо од традиционалните визит-картички со хартија за печатење, бидејќи треба само да ја дизајнирате картичката и ќе завршите.

Што е уште подобро, повеќето онлајн услуги кои нудат дигитални визит-картички се опремени со интуитивен уредувач кој ви помага да креирате совршена картичка за неколку минути.

Бенефит #4 — Дигиталните визит-картички се еколошки

Зошто да не одите со еколошката опција? Не трошите хартија за печатење дигитални визит-картички, кои и онака набргу би биле застарени.

Овој зелен пристап има корист и за животната средина и за имиџот на компанијата како еко-одговорна. Плус, заштедувате пари на трошоците за печатење.

Бенефит #5 — Дигиталните визит-картички се поисплатливи

Колку се исплатливи дигиталните визит-картички? Еве проценка за деловните и еколошките трошоци за 1.000 корисници:

Објаснете ги трошоците за дигитални визит-картички Know.ee
Целна страница за дигитална визит-картичка Feedlink

Наместо да нуди исклучиво дигитални картички, Feedlink е сè-во-едно создавач на веб-локации за мали бизниси со решение за дигитални визит-картички NFC.

Затоа, вие всушност не плаќате за врвна дигитална картичка, туку за револуционерно решение кое ќе им помогне на бизнисите да воспостават онлајн присуство.

Некои од работите што можете да ги правите со Feedlink вклучуваат започнување блог за вашиот мал бизнис, вградување виџети за социјални медиуми во живо, споделување детали за контакт и правење бизнис билтен.

Што се однесува до самата картичка, добивате софистицирана NFC дигитална визит-картичка која ќе ги води сите ваши контакти до вашето целосно портфолио на Feedlink. Плус, можете да додадете сè што ќе ви текне таму: од вашите информации за контакт до личен блог, па дури и доводи на социјалните мрежи во живо.

Главни карактеристики:

 • Прилагодлива NFC дигитална визит-картичка
 • Доаѓа бесплатно за годишни претплатници на Feedlink PRO
 • Се поврзува со вашиот уникатен домен Feedlink

Конс:

 • Нема напредни функции за управување со тимот
 • Нема напредна аналитика

Цена:

Како што споменавме претходно, можете да ја нарачате картичката сама, бидејќи доаѓа во комплет со годишниот план на Feedlink PRO, кој моментално чини $59.

Тоа, рече, добивате многу вредност за таа цена:

Планови за цени на Feedlink

Резиме:

И покрај тоа што не е првенствено провајдер на дигитални визит-картички, Feedlink ја вклучува оваа фантастична карактеристика во својата робусна понуда. Затоа, со плаќање слична цена како и другите провајдери овде, ќе добиете многу повеќе основни алатки што му се потребни на вашиот бизнис за да успее!

2. Попл: За претпријатија и тимови

Целна страница за дигитална визит-картичка Popl

Popl со право го заработува своето прво место на нашата листа. Зошто? Па, се издвојува како лидер во индустријата во областа на дигиталните визит-картички, особено за корисници на ниво на претпријатие. Само проверете го 800 прегледи на G2 нагласувајќи ја веродостојноста и ефективноста на Popl.

Оваа платформа им овозможува на тимовите да креираат, дистрибуираат и управуваат со дигитални визит-картички, обезбедувајќи конзистентност на брендот, рационализирано собирање на потенцијални информации и безбедност на податоци од ниво на претпријатие.

Згора на ова, Popl лесно се интегрира со над 5000 различни софтверски решенија, обезбедувајќи им на своите корисници широк спектар на моќни алатки за подобрување на нивниот работен тек.

Главни карактеристики:

 • Различни опции за споделување картички: NFC, QR-кодови, врски, графички контроли, потписи за е-пошта, дигитални паричници итн.
 • Приспособливи теми, домени за поврзување и форми за снимање
 • Напредни интеграции со CRM и други алатки, вклучувајќи автоматско синхронизирање и динамични CRM мапирања
 • Собирање на олово и напредно управување со олово
 • Popl AI: генерирање текст, текст во говор, текст во слика и слика во текст

Конс:

 • Не толку интуитивно и лесно за поставување (стрмна крива на учење)
 • Скапо членство и комплициран модел на цени (додатоците брзо може да станат прескапи)

Цени:

Цената е транспарентна за поединци и скриена за претпријатија и тимови (врз основа на потребите). Цените за поединци започнуваат со бесплатна дигитална визит-картичка со ограничени функции, Pro план за $7,99/месец и план Pro+ со сите карактеристики за $14,99 месечно:

Планови за цени на Popl

Резиме:

Платформата на Popl е привлечна за нејзиниот модерен пристап кон вмрежување, комбинирајќи ја леснотијата на користење со напредната технологија, што ја прави многу повеќе од дигитална визит-карта.

Разновидноста на платформата во интегрирањето со други деловни алатки во комбинација со функцијата за управување со водечките услуги и супер корисниот тим за поддршка на клиентите го прави Popl одличен избор за професионалци кои бараат ефикасни и без проблеми за мрежни решенија.

3. Линк: Разновидни NFC производи

Целна страница за дигитална визит-картичка Linq

Linq е втор на нашата листа со добра причина: доаѓа со многу разновидна линија на паметни производи, вклучувајќи картички, беџови, телефонски славини, паметни центри и нараквици, и ви овозможува целосно да го приспособите вашиот профил. Потоа, можете да го споделите на секој начин што го замислувате.

Згора на тоа, Linq посветува подеднакво внимание на тимовите како и на индивидуалните клиенти бидејќи поддржува секој тип на бизнис, од SMB до глобални претпријатија.

Администраторите можат да го контролираат пристапот и дозволите за нивните тимови, да испраќаат потенцијални клиенти до сопствени CRM-и, да ги следат перформансите на нивните тимови од далечина и да ги репрограмираат нивните производи.

Главни карактеристики:

 • Цврсти карактеристики за споделување и управување со картички;
 • Адресар (зачувување на сите контакти во база на податоци што може да се пребарува и организира);
 • Снимање на олово (ги доловува деталите за контакт и автоматски ги пополнува податоците во CRM платформа);
 • Напредна аналитика (увид во реално време и аналитика на ниво на кликнување);
 • Различни мултимедијални вградувања (видео, Spotify, SoundCloud, итн.)
 • Опциите за закажување состаноци користат сопствени формулари и многу повеќе.

Конс:

 • Кога интернет услугата е бавна, NFC не работи правилно;
 • Иако луѓето се задоволни со користењето на нивната премиум визит-картичка NFC, нивните други NFC производи, како што се часовниците и лентите за рачни ленти, не успеаја да функционираат;
 • Корисниците известуваат дека алатката не работи одлично со корисниците на Android.

Цена:

Linq има три ценовни опции, тие имаат бесплатна верзија, Pro верзија за $5 месечно или $50 годишно и тимски план кој се наоѓа зад формуларот за барање.

Планови за цени на Linq

Резиме:

Дизајниран за современиот професионалец, Linq им помага на корисниците да разменуваат информации за контакт во дел од секундата, што остава траен впечаток и предизвикува разговори.

Фантастично за управување со вашиот CRM, Linq ќе ви помогне да го насочите процесот на влегување деловни контакти.

4. Uniqode: Карактеристики на QR код

Целна страница за дигитална визит-картичка Uniqode

Електронските визит-картички на Uniqode се издвојуваат по нивната едноставност и функционалност со QR-код прифатлива за корисникот, која ви овозможува веднаш да ги споделите сите ваши лични и информации поврзани со работата, без потреба да инсталирате апликација за дигитална визит-картичка.

Можете без напор да споделувате дигитални визит-картички преку Uniqode преку е-пошта, брошури, Apple или Google Wallet, па дури и покрај хартиени картички. Потоа, можете да го следите ангажманот на вашата картичка и да ги соберете сите ваши контакти во Управувачот со контакти на Uniqode.

Со зајакната безбедност, масовно создавање на картички со QR код и мноштво поддржани интеграции, Uniqode е одличен избор за претпријатија од која било големина.

Главни карактеристики:

 • 100% дигитални визит-картички кои не се потпираат на ниту еден физички медиум, што ги прави картичките на Uniqode поекономични и поудобни за користење
 • Можете масовно да креирате до 2.000 дигитални визит-картички за помалку од 5 минути
 • Претходно направените шаблони ви овозможуваат да креирате дигитални визит-картички со само неколку кликања
 • Интеграции со различни CRM и HR алатки
 • Способност да ја споделите вашата дигитална визит-картичка без апликација
 • Uniqode е GDPR и SOC Type 2 во согласност со SSO најавувањето и повеќефакторската автентикација што ја прави една од најбезбедните опции на пазарот

Конс:

 • Почетниот план не ја поддржува функцијата за масовно создавање
 • Плановите и ценовните нивоа се комплицирани и скапи со напредните функции заклучени зад поскапите планови

Цена:

Нивната цена е транспарентна, освен за планот „Бизнис+“. Исто така, тие имаат и практичен калкулатор кој ќе ви покаже кој план е погоден за вашите потреби:

 • Соло: $6/по корисник месечно (1-9 корисници)
 • Тим: $5/по корисник месечно (10-49 корисници)
 • Бизнис: $4/по корисник месечно (50-249 корисници)
 • Business+: е ограден со персонализирано демо (249+ корисници)

Забелешка: тие имаат само годишни планови (ќе треба однапред да платите за сите месеци).

Планови за цени на Uniqode

Резиме:

Решението за дигитални визит-картички на Uniqode, популарно по својата едноставност и функционалноста на QR кодот, нуди практично искуство за споделување без апликации.

Клучните карактеристики на Uniqode вклучуваат 100% дигитални картички, лесно креирање на големо, интеграции на CRM и HR алатки и силна усогласеност со GDPR и SOC Тип 2. Како што рече, структурата на цените може да биде сложена, со напредни функции ограничени на планови од повисоко ниво.

Со повеќе од 30.000+ корисници, 204M+ QR-код скенира ширум светот и оценка 4,95/5 на G2, Uniqode е безбеден облог, особено за QR-кодови.

5. Мобило: Опции за прилагодување на NFC картичката

Целна страница за дигитална визит-картичка Mobilo

Ако барате вкусна NFC визит-картичка што можете да ја приспособите како што ви одговара, Mobilo е најдобриот избор за вас. Верувајте ни, дефинитивно ќе оставите одличен прв впечаток кога ќе допрете и ќе ги споделите вашите информации за контакт користејќи ја вашата персонализирана Mobilo картичка.

Можете да изберете од три различни материјали: класична пластика, дрво и метал. Плус, можете да ги изберете боите на вашиот бренд и да додадете кое било лого на компанијата што го сакате. Кога станува збор за самиот QR-код, можете да го задржите квадрат или да го промените во круг или целосна позадина.

Со Mobilo добивате сè што ви треба за вашиот тим: поддршка за повеќе платформи, увид во податоците, административни контроли, функции за автоматизација и интеграција итн.

Главни карактеристики:

 • Различни опции за прилагодување на картичките и дополнителни NFC производи
 • Четири режими на картички: стандарден режим на картичка, лична целна страница, режим за генерирање наводи поврзан со вашиот CRM и режим на пренасочување на врска до која било URL адреса
 • Многу прифатлива цена за личниот план

Конс:

 • Корисниците известуваат дека на металната NFC картичка и е потребно време да се активира

Цена:

Mobilo има два различни модели на цени - за лична и тимска употреба:

 • Личниот план е бесплатен, но доаѓа со ограничени функции и два додатоци: $4.99 за мобилна брендирана картичка или $19.50 за специјално дизајнирана картичка.
 • Тимскиот план е $39,00/год по корисник + $10,00 за картичката со приспособен дизајн.
Планови за цени на Mobilo

Резиме:

Приспособливата NFC визит-картичка со четири начини на користење го прави Mobilo популарен избор за дигитална визит-картичка. Згора на ова, тие нудат и други NFC производи.

Нивната цена е исклучителна за поединци, но е поскапа за деловните корисници бидејќи приспособената картичка дополнително се наплаќа.

6. Поврзување со бранови: Основни работи и чист изглед

Целна страница за дигитална визит-картичка Wave Connect

Овој релативно нов конкурент во сферата на дигиталните визит-картички се прославува неодамна бидејќи воведува голем број на вешти карактеристики.

Првенствено, Wave ги таргетира малите и средните претпријатија и претпријатијата и нивната понуда на функции ги одразува тие цели: добивате се што ви треба за да соберете потенцијални клиенти, да ја зголемите продажбата и да го развиете вашиот бизнис.

Можете да креирате дигитални картички за целиот ваш тим и целиот процес на создавање, дистрибуција и управување со сите тие картички е рационализиран. Плус, ви се нуди рефус за увоз и извоз на пренос на податоци што го прави управувањето со информации лесно.

Така, единственото нешто што корисниците треба да направат е да го дизајнираат шаблонот за нивните картички и да почнат да ги споделуваат своите картички (дигитално или преку технологијата NFC) за да ги подобрат резултатите од снимањето на потенцијални клиенти.

Главни карактеристики:

 • Различни визит-картички и NFC производи со едноставен и приспособлив дизајн
 • Приспособливи профили со био, наслов, информации за контакт, насловна слика, фото галерија, видео, поставувања датотеки, брендирање на контролната табла, врски на социјалните медиуми и Calendly
 • Wave ви овозможува да го споделите вашиот профил преку е-пошта, текстуални пораки и се разбира, QR-код
 • Управување со контакти и напредна аналитика
 • CRM интеграции со 4.000+ апликации

Конс:

 • Бесплатниот план е многу ограничен
 • Се потпира на паметни телефони, пристап до интернет и компатибилни уреди
 • Физичките визит-картички имаат тенденција лесно да се гребат и оштетуваат

Цена:

Бесплатен план за поединци кои штотуку започнуваат со минимални функции. Професионален план за поединци кои се израмнуваат за $4,99 месечно и план на тимови за бизниси:

Планови за цени на Wave Connect

Резиме:

Сè на сè, Wave е совршен избор кога сакате да одите со нешто едноставно, но моќно. Опремен со сите основни карактеристики со физички визит-картички кои се сосема основни, тој е совршен пакет за поединци и тимови кои сакаат да ги зголемат своите напори за вмрежување.

7. Стог сено: Најдобро за аналитика на ангажман

Целна страница за дигитална визит-картичка Haystack

Сакате да оставите одличен прв впечаток? Размислете да се регистрирате со Haystack - еден од најголемите и најефикасните даватели на дигитални визит-картички таму.

Дигиталноста со Haystack значи дека вие и вашиот тим никогаш нема да треба да се грижите за споделување хартиени картички. Плус, ако добиете традиционални визит-картички, секогаш можете да ги дигитализирате и да ги испратите директно до вашиот корпоративен CRM.

На крајот на краиштата, Haystack е напредна маркетинг алатка која го придвижува сообраќајот до вашите главни точки на конверзија и го промовира вашиот бренд во дигиталниот свет. На крајот на краиштата, тој доаѓа со напредна контролна табла за аналитика која открива колку картичките се ефективни.

Главни карактеристики:

 • Интегриран и со алатките за човечки ресурси и со CRM
 • Нуди обука и поддршка за клиентите на претпријатијата
 • Целосно приспособливи целни страници за дигитална картичка
 • Паметни потписи за е-пошта кои лесно се имплементираат во поставките на давателот на е-пошта
 • Пристап до административна табла и напредна аналитика
 • Приспособливи шаблони за дигитални визит-картички

Конс:

 • Цените и карактеристиките се ориентирани околу клиентите на претпријатието
 • Ограничени опции за прилагодување во бесплатниот план

Цена:

Haystack има три различни планови:

 • За поединци: бесплатно
 • За бизнис: $4,95 месечно со 30-дневен бесплатен пробен период
 • За претпријатие: Затворено зад повик
Планови за цени на стогот сено

Резиме:

Стогот сено е одлична опција за поголемите компании бидејќи карактеристиките на индивидуалниот план се прилично ограничувачки и основни, што ги прави лош избор за лична употреба.

Исто така, на површина, изгледа дека Haystack не иновира и не воведува нови функции на редовна основа, што им дава предност на другите конкуренти.

8. V1CE: Дигитална визит-картичка со најелегантен изглед

Целна страница за дигитална визит-картичка V1CE

V1CE е одржливо мрежно решение кое не го жртвува својот изглед за да понуди сеопфатен сет на функции што го олеснуваат вашиот дигитален деловен живот.

Најпознат по своите елегантни дигитални визит-картички и разновидни други производи, V1CE нуди испорака низ целиот свет на сите свои производи, од NFC-картички од различни материјали (ПВЦ, бамбус, метал и злато) до држачи за маса, NFC славини, врвки и ознаки за багаж/производ.

Не ви е потребна ни апликација или претплата за да користите една од картичките на V1CE. Треба да го купите само еднаш и можете да ги ажурирате неговите информации во реално време.

Главни карактеристики:

 • Променете ги вашите податоци за контакт со само неколку кликања
 • Недостаток на месечни надоместоци за користење на дигиталните картички V1CE
 • Одлична материјална завршна обработка на картичките и прекрасни дизајни
 • Домашен дизајнерски тим за да ви помогне со дизајнот на вашата картичка

Конс:

 • Некои опции за картички не се секогаш достапни
 • Недостаток на опција за бесплатна картичка

Цена:

 • Иако нема план за претплата, сепак треба да купите една од физичките картички на V1CE за да ги користите. Цената варира во зависност од материјалот на картичката, со некои опции поскапи од другите:
Цените на V1CE

Резиме:

V1CE е препознатлив по своите стилски NFC бизнис картички, кои нудат повеќе профили и ажурирања во реално време. Неговите карактеристики вклучуваат посветена апликација, V1CE профил за детални биографии и основни информации и информации за контакт, како и социјален градител за подобрување на присуството на социјалните медиуми.

Тие обезбедуваат физички NFC картички за споделување информации. Сепак, V1CE бара купување физички производи бидејќи тие не нудат само дигитален производ. Цените за нивните картички и производите NFC започнуваат од $50 и се на поскапата страна.

9. Здраво Здраво: Најдобро за соло претприемачи

Целна страница за дигитална визит-картичка HiHello

Дали штотуку започнавте нов бизнис и сте врзани за маркетинг готовина? Испробајте ги дигиталните картички на HiHello бидејќи тие ќе ги зајакнат вашите мрежни способности за мала такса.

Ако сакате да ја претворите секоја интеракција со клиентите и допирна точка во мерлива предност, приспособливите картички на HiHello ќе го направат тоа за вас. Плус, тие доаѓаат со аналитика и софтверски интеграции за да ви помогнат да генерирате можности и да видите што работи за вас.

Што се однесува до опциите за споделување, HiHello ви ги дава сите методи на кои би можеле да помислите, вклучувајќи QR кодови, споделување врски, NFC ознаки, потписи за е-пошта и многу повеќе.

Тоа не е се! Транскрипција на хартиени картички напојувана со вештачка интелигенција, паметно управување со контакти, планови за компании од сите големини, административни контроли и аналитика се само некои од карактеристиките што HiHello ги вклучува со своите понуди за дигитални визит-картички.

Главни карактеристики:

 • Уникатната способност за транскрипција на хартиени визит-картички
 • Широк спектар на синхронизирања со различни апликации како што се Microsoft Outlook, Google Contacts, Salesforce и Hubspot
 • Прилагодените потписи за е-пошта со сите вистински информации ќе ви овозможат да ја претворите секоја е-пошта во можност за брендирање
 • Приспособете го вашиот профил со фотографии, детали за контакт, логоа, врски, видеа, значки, PDF-датотеки и приспособени шаблони за бизнис картички
 • Со HiHello можете да ја споделите вашата дигитална визит-картичка на повеќе начини

Конс:

 • Многу малку опции за прилагодување за дизајнот на картичките
 • Основни аналитички карактеристики

Цена:

HiHellow нуди четири нивоа на цени (еден од нив бесплатно) и опција да добиете попуст од 20% ако изберете да ги плаќате вашите такси годишно:

Планови за цени HiHello

Резиме:

HiHello е одлична почетна точка за сопствениците на бизниси кои не сакаат да трошат дополнителни ресурси на напорите за вмрежување. Бесплатниот план заедно со основните карактеристики се повеќе од доволни доколку само за прв пат ги пробувате дигиталните визит-картички.

10. Кадо: Сè-во-едно напредна дигитална визит-картичка

Целна страница за дигитална визит-картичка Kado

Последен на нашата листа, Kado е многу повеќе од дигитална визит-картичка, туку е сеопфатна алатка за градење и негување деловни односи за современиот професионалец.

Покрај испраќањето, примањето и организирањето на сите ваши дигитални визит-картички, Kado ќе ви помогне да ги фатите потенцијалните потенцијални клиенти, да доделувате задачи и да ги следите вашите интеракции.

Има уште! Kado доаѓа со некои основни функции, како што се скенер за хартиени картички, QR-кодови за споделување на вашата картичка и разни софтверски интеграции.

Главни карактеристики:

 • Можност за прилагодување на вашата визит-картичка со CTA копчиња и видео содржина
 • Споделете ја вашата виртуелна визит-картичка преку врска или QR-код
 • Синхронизирајте ги деталите за контакт на Outlook, Gmail и LinkedIn
 • Управувајте со вашите белешки за контактите и споделете ги со вашиот тим
 • Со Kado можете да ги организирате вашите вработени во тимови и канцеларии и беспрекорно да управувате со тимовите, улогите и дозволите
 • Премиум вградување и назначен тим за успех на клиентите

Конс:

 • Нема создавање дигитални визит-картички на големо
 • Поскапи од некои други алтернативи

Цена:

Kado Network има три различни ценовни планови:

 • Бесплатно: за најмногу 3 корисници
 • Тимови: $3,71 по корисник/месечно.
 • Бизнис: $7,48 по корисник/месечно.
Плановите за цени на Kado

Резиме:

Kado Network е сеопфатна мрежна алатка погодна за претпријатија. Нуди приспособливи визит-картички со уникатни карактеристики како персонализирани CTA копчиња и видео содржина.

Корисниците можат да споделуваат картички преку врски или QR-кодови и да се интегрираат со Outlook, Gmail и LinkedIn. Вклучува и алатки за управување со тим и врвна поддршка за клиентите.

Што да барате во најдобрата дигитална визит-картичка?

Сакате да се осигурате дека ќе ја изберете најдобрата дигитална визит-картичка за вашиот бизнис? Размислете за вашите моментални потреби и поминете низ оваа листа на карактеристики:

 1. Опции за дизајн и прилагодување—Опцијата да ја прилагодите вашата дигитална визит-картичка како што ви одговара е многу важна од причини за брендирање. Најдете провајдер на дигитални визит-картички што ви овозможува да ја промените шемата на бои на картичката, логоата на компанијата, рачките на социјалните мрежи итн.;
 2. Способности за споделување картички—непотребно е да се каже, картичките со повеќе канали за споделување, вклучувајќи QR-кодови, URL-врски, потписи за е-пошта и NFC ви дозволуваат да се поврзете со потенцијални води насекаде;
 3. Приватност и безбедносни карактеристики— колку е поголем тимот, толку оваа карактеристика станува поважна. Изберете провајдер кој има силни карактеристики на приватност и безбедност за да избегнете потенцијални безбедносни прекршувања;
 4. Анализа и способности за следење— некои платформи нудат и аналитика за следење колку пати картичката била прегледана или споделена, обезбедувајќи увид во нејзината ефикасност. Значи, ако следењето на ангажманот на клиентот е важно за вас, размислете и за оваа функција;
 5. Интеграција со други деловни алатки— интегрирањето на вашата визит-картичка со други алатки како што се CRM и/или алатките за човечки ресурси е од витално значење доколку сакате автоматски да ги ажурирате и синхронизирате деталите за контакт во базите на податоци;
 6. Опција за исплатливост и претплата— во зависност од вашиот буџет и тековните потреби, треба внимателно да ја разгледате цената на картичката. Најдете производ што ги задоволува вашите потреби без преплатување;
 7. Леснотија на користење и кориснички интерфејс— Дигиталните визит-картички треба да ви го олеснат животот со тоа што ќе ви овозможат да ги споделите вашите податоци за контакт за неколку секунди. Затоа, треба да најдете опција која исто така го прави целиот процес на поставување што е можно побрз и безболен.

Клучни производи за јадење

Се надеваме дека ви помогнавме да ја пронајдете најдобрата дигитална визит-картичка за вас. Еве еден брз лист за измами кој ќе ви помогне да ги запомните истакнатите квалитети на секој од нив:

 1. Попл: Најдобро за претпријатија и тимови
 2. Врска: Најразновидни NFC производи
 3. Uniqode: Најдобри карактеристики на QR код
 4. Мобило: Најдобрите опции за прилагодување на NFC-картичките
 5. Повратна врска: Наједноставно и најприфатливо решение
 6. Wave Connect: Сите неопходни работи и чист изглед
 7. Стог сено: Најдобро за анализа на ангажманот
 8. V1CE: Дигитална визит-картичка со најелегантен изглед
 9. Здраво Здраво: Најдобро за соло претприемачи
 10. Кадо: Сè-во-едно напредна дигитална визит-картичка

Запомнете: дигиталните визит-картички се ефективно мрежно решение кое ќе ви помогне да го раширите зборот за тоа што правите и колку добро го правите тоа. Значи, кое решение и да го одберете, дефинитивно ќе биде подобро од хартиените картички.

Значи, која е најдобрата дигитална визит-картичка? Како и секогаш, разгледајте ги вашите моментални потреби и околности, а потоа изберете соодветно.

Најчесто поставувани прашања за NFC бизнис картички

Зошто треба да имам дигитална визит-картичка?

Да се има дигитална визит-картичка е од суштинско значење во денешното опкружување со знаење за технологија, бидејќи нуди удобен, еколошки и економичен начин за веднаш да ги споделите вашите професионални детали. Овозможува лесно ажурирање и прилагодување, осигурувајќи дека вашите информации се секогаш актуелни и може да вклучи мултимедијални елементи за да го направи вашиот вовед незаборавен.

Како да направам дигитална визит-картичка?

Креирањето дигитална визит-картичка вклучува избор на платформа или апликација што нуди дизајн и прилагодување на визит-картички, како што се Canva или Adobe Spark, или специјализирани апликации како HiHello, Switchit или Feedlink. Можете да изберете шаблон, да го приспособите со вашите информации, дизајнерски елементи и мултимедијални врски, а потоа да го зачувате за дигитално споделување.

Можете ли да испратите порака до дигитална визит-картичка?

Да, можете да испратите порака со дигитална визит-картичка на секого, што го прави неверојатно ефикасен начин за вмрежување и споделување на вашите информации за контакт. Повеќето платформи за дигитални визит-картички обезбедуваат споделена врска или QR-код што може лесно да се испрати преку СМС или апликации за пораки.

Која е најдобрата електронска визит-картичка?

Најдобрата електронска визит-карта е субјективна и зависи од вашите потреби; сепак, платформите како Feedlink, HiHello и Switchit се многу ценети поради нивната леснотија на користење, опциите за прилагодување и напредните функции како CRM интеграција, аналитика и мултимедијална поддршка, што ги прави исклучителни опции за професионалци кои сакаат да остават траен впечаток.

Дигитална визит-картичка со NFC

Бесплатна NFC бизнис картичка за сопственици на мали бизниси

Регистрирајте се за годишниот план во Feedlink и побарајте ја вашата бесплатна NFC бизнис картичка.


Објавено од Душко Талевски

Уредувач на содржини со долгогодишно искуство во помагањето на сопствениците на мали бизниси да разберат како да го создадат своето онлајн присуство, да градат веб-страници и да пишуваат корисни објави на блогови.