Прескокнете до главната содржина

Како Feedlink им помага на гиковите од соба за бегство да го поттикнат сообраќајот на нивната веб-страница

Дознајте како гиковите од Escape Room го користат Feedlink, врската во градител на био веб-локации за да создадат консолидирано онлајн присуство.

Никола Бојков Објавено од Никола Бојков во Успешна приказна 3 мин читање

Успешна приказна на Escape Room Geeks

Гикови од соба за бегство отсекогаш се гордее со тоа што е во првите редови на обезбедување на извонредни искуства во просторијата за бегство и споделување на остроумни прегледи, совети и вести од индустријата со посветена заедница на ентузијасти.

Сепак, како и многу бизниси со силен дигитален отпечаток, се соочивме со значителни предизвици во беспрекорно поврзување на нашата публика со нашиот блог и веб-локација богат со содржини. Тогаш откривме Повратна врска, платформа која вети дека ќе ги рационализира нашите напори за дигитално достапување.

Нашето патување пред постојано пребарување го означи Feedlink за ефикасен начин за управување со нашето дигитално присуство. Имавме за цел да им олесниме на нашите следбеници да пристапат до нашите најнови објави и ажурирања без да се изгубат во сложеноста на онлајн навигацијата. Потребата за платформа која не само што беше моќна, туку и достапна за членовите на тимот без длабоко техничко знаење стануваше сè поочигледна.

Feedlink дојде во нашите животи како светилник на надеж. Неговиот директен дизајнерски интерфејс го привлече нашето внимание, нудејќи ја едноставноста што ни беше потребна без да се загрози функционалноста. Платформата ни овозможи брзо да ја поставиме и управуваме нашата содржина, служејќи како директна врска помеѓу нашата публика и богатството на информации што сакавме да ги споделиме со неа.

Она што навистина го издвои Feedlink не беше само неговиот кориснички интерфејс, туку и нивото на обезбедена поддршка. Секогаш кога ќе наидевме на пречка, тимот за поддршка на Feedlink беше тука за да понуди брза и ефикасна помош, осигурувајќи дека нашите напори за дигитален маркетинг остануваат непрекинати.

Еве пример за нивниот блок за претплата за е-пошта што ѝ овозможува на компанијата да испраќа автоматизирано билтен за социјалните медиуми со најновите објави на Инстаграм и блогови.

Блок на претплата за билтен во примерот на Feedlink

Откако го интегриравме Feedlink во нашата стратегија за достапност, разликата е ноќ и ден. Нашето присуство на интернет се зголеми, со повеќе наши следбеници кои се занимаваат со нашата содржина од кога било досега. Леснотијата на насочување на нашата публика кон нашиот блог и веб-локација ги направи нашите напори за дигитален маркетинг и полесни и повлијателни.

Срдечна препорака! На секој што сака да го подобри својот дигитален досег и ангажман, не можеме доволно да го препорачаме Feedlink. Неговата ефикасност, пријателство кон корисниците и исклучителната поддршка го прават менувач на играта за бизнисите. Feedlink не само што ни помогна да ги надминеме нашите предизвици за дигитален маркетинг, туку и ни овозможи да се поврземе со нашата публика на позначаен начин.

Feedlink го трансформираше начинот на кој Escape Room Geeks се поврзува со заедницата на Escape Room. Feedlink се покажа како непроценлива алатка во нашиот раст со поедноставување на нашите напори за дигитален маркетинг и подобрување на нашиот онлајн ангажман. Ги охрабруваме другите да истражат како Feedlink може да ги подобри нивните стратегии за дигитално допирање и ангажирање.

Страна за повратни информации за гиковите од соба за бегство

За гиковите од соба за бегство

Основана во септември 2020 година, Smart Play DOO брзо се појави како лидер во индустријата за интерактивна забава со нашата иновативна платформа, Escape Room Geeks. Специјализирани за игри за печатење и дигитални игри со соба за бегство, ја воодушевивме публиката ширум светот, фалејќи се со преку 17.400 продажби на игри и значителен месечен сообраќај на веб-локации.

Нашиот динамичен менаџерски тим - Никола Гулевски, Андреј Вулгаракис и Иван Вулгаракис - ја обединува експертизата за дизајн на игри, дигитален маркетинг и одржливо играње за да ја поттикне нашата компанија напред. Како што се шириме во целосно дигитални игри, остануваме посветени да ги направиме извонредните искуства со игри подостапни и попријатни за секого.

Посветени сме на редефинирање на интерактивната забава со нашите привлечни, иновативни и достапни игри.

Линк во креатор на био-страница

Пријавете се за Feedlink - и проширете го вашето присуство на социјалните мрежи.


Објавено од Никола Бојков

Ко-основач на Feedlink, помагајќи им на малите бизниси лесно да го градат своето онлајн присуство, да се вклучат со својата публика и да го развијат својот бизнис.